Klocki to jedna z najważniejszych zabawek rozwojowych dla dzieci. Wspierają one rozwój maluchów i dzieci starszych w różnorodny sposób. Dlatego są absolutnym “must have” w dziecięcym pokoju. Ale pojawia się pytanie: jakie klocki będą najlepsze? 

Klocki dla dzieci

Dzisiaj napiszę o czymś, o czym już od pewnego czasu mówi się dużo. Mówi, a nawet alarmuje. Jaki to temat? Plastik...

Chyba dobrze jest poruszyć tę kwestię właśnie przy okazji zabawek dla dzieci. Bardzo dużo słyszymy o plastikowej wyspie na Oceanie Spokojnym, o torebkach plastikowych, czy plastikowych sztućcach rozkładających się w glebie setki lat. Już chyba każdy zetknął się z tym problemem i mniej lub więcej stara się ograniczyć zużycie surowców z plastiku. A wśród zabawek ciągle widzimy dużo plastiku...

Właśnie dlatego warto zastanowić się przy kupnie -  jaka będzie zabawka eko? Przyjazna dla środowiska, przyjazna dla przyrody, przyjazna dla dziecka? 

Bez dwóch zdań zabawka ekologiczna to zabawka drewniana. Zwłaszcza, jeżeli pozyskiwana jest z terenów leśnych specjalnie przeznaczonych dla produkcji.  Uprawia się na nich drzewa, z góry zaplanowane do wykorzystania komercyjnego. 

Zabawki rozwojowe dla dzieci ekologiczne mają wiele walorów. Naturalne materiały, z których zostały wykonane są bezpieczne, zdrowe, przyjazne. Zwykle również bardzo trwałe. Szczególnie właśnie zabawki drewniane. Większość z nich to zabawki, które przetrwają lata. Będą się nimi bawić nawet kolejne pokolenia dzieci w rodzinie. Czy ktoś z Was posiada klocki jeszcze po swoich starszych kuzynach, albo nawet po rodzicach? My takie mamy i wiemy, że w naszej rodzinie będą służyć kolejnym dzieciom jeszcze przez wiele, wiele lat. 

Oprócz walorów pro-eko drewniane zabawki i klocki mają ważną cechę – pozwalają na kontakt z tym, co naturalne. Uczą dzieci, że ekologia to zdrowie oraz odpowiedzialność za naszą planetę. Drewnianymi zabawkami, gdy już zakończą swój żywot w domu lub przedszkolu nie zanieczyścimy przyrody. Jeśli znajdą się w ziemi czy wodzie – nie zdegradują środowiska. Będą rozkładać się w przyjazny sposób. Czyli biodegradowalny. 

Oprócz plastiku dodatkowa zmora w świecie zabawek to farby, oleje i konserwanty zużywane do produkcji. To także chemiczne produkty, niezdrowe dla najmłodszych. Dlatego dobrze jest sięgać po te, które są naturalne, wykonane tylko z litego drewna  w pięknym naturalnym kolorze. 

Zatem warto dać dzieciom to, co zdrowe, ekologiczne, bezpieczne czyli zabawki drewniane i ekologiczne. Dzięki temu dajemy im szansę na zdrowy, harmonijny rozwój.

Komentarze (0)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.