Klocki to jedna z najważniejszych zabawek rozwojowych dla dzieci. Wspierają one rozwój maluchów i dzieci starszych w różnorodny sposób. Dlatego są absolutnym “must have” w dziecięcym pokoju. Ale pojawia się pytanie: jakie klocki będą najlepsze? 

Klocki dla dzieci

Zabawki drewniane, a plastikowe

Dzisiaj napiszę o czymś, o czym już od pewnego czasu mówi się dużo. Mówi, a nawet alarmuje. Jaki to temat? Plastik...

Chyba dobrze jest poruszyć tę kwestię właśnie przy okazji zabawek dla dzieci. Bardzo dużo słyszymy o plastikowej wyspie na Oceanie Spokojnym, o torebkach plastikowych, czy plastikowych sztućcach rozkładających się w glebie setki lat. Już chyba każdy zetknął się z tym problemem i mniej lub więcej stara się ograniczyć zużycie surowców z plastiku. A wśród zabawek ciągle widzimy dużo plastiku...

Właśnie dlatego warto zastanowić się przy kupnie -  jaka będzie zabawka eko? Przyjazna dla środowiska, przyjazna dla przyrody, przyjazna dla dziecka? 

Bez dwóch zdań zabawka ekologiczna to zabawka drewniana. Zwłaszcza, jeżeli pozyskiwana jest z terenów leśnych specjalnie przeznaczonych dla produkcji.  Uprawia się na nich drzewa, z góry zaplanowane do wykorzystania komercyjnego. 

Zabawki drewniane - dlaczego to dobry wybór?

Zabawki drewniane dla dzieci mają wiele walorów. Naturalne materiały, z których zostały wykonane są bezpieczne, zdrowe, przyjazne. Zwykle również bardzo trwałe. Większość z nich to zabawki drewniane, które przetrwają lata. Będą się nimi bawić nawet kolejne pokolenia dzieci w rodzinie. Czy ktoś z Was posiada klocki jeszcze po swoich starszych kuzynach, albo nawet po rodzicach? My takie mamy i wiemy, że w naszej rodzinie będą służyć kolejnym dzieciom jeszcze przez wiele, wiele lat. 

Oprócz walorów pro-eko drewniane zabawki i klocki mają ważną cechę – pozwalają na kontakt z tym, co naturalne. Uczą dzieci, że ekologia to zdrowie oraz odpowiedzialność za naszą planetę. Drewnianymi zabawkami, gdy już zakończą swój żywot w domu lub przedszkolu nie zanieczyścimy przyrody. Jeśli znajdą się w ziemi czy wodzie – nie zdegradują środowiska. Będą rozkładać się w przyjazny sposób. Czyli biodegradowalny. 

Oprócz plastiku dodatkowa zmora w świecie zabawek to farby, oleje i konserwanty zużywane do produkcji. To także chemiczne produkty, niezdrowe dla najmłodszych. Dlatego dobrze jest sięgać po te, które są naturalne, wykonane tylko z litego drewna  w pięknym naturalnym kolorze. 

Zatem warto dać dzieciom to, co zdrowe, ekologiczne, bezpieczne czyli zabawki drewniane i ekologiczne. Dzięki temu dajemy im szansę na zdrowy, harmonijny rozwój.

Zabawki drewniane dla dzieci

Dzieci większość swojego wolnego czasu poświęcają na zabawę. I chociaż są one w stanie nawet zwykły patyk zamienić w najwytrzymalszy miecz, zależy nam, by zapewnić im jak najlepsze zabawki. Są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Poszukując zabawek dla dziecka, musimy mieć świadomość, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa zabawa, ale kto powiedział, że nie może być połączona z nauką?

Zabawki drewniane zapewniają dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale także rozwijają ich funkcje poznawcze, kreatywność i zdolności manualne, pozwalają na poznawanie otaczającego ich świata, uczą rozróżniania kolorów, pomagają w nauce literek, cyferek i kształtów, a także wyostrzają zmysł koncentracji. Zabawki drewniane, takie jak ciężarówki, telefony, sklep spożywczy czy zestawy do łowienia rybek, pozwalają dzieciom na naśladowanie zachowań dorosłych, a także uczą je uwagi, skupienia oraz ćwiczą koordynację ruchową.

Niektóre drewniane zabawki to już klasyka. Przecież nie da się zastąpić takich pozycji, jak, zestaw drewnianych klocków konstrukcyjnych, drewniana kolejka czy kolorowe cymbałki.

Zabawki drewniane od wielu lat są modne, ponieważ przywodzą na myśl wspomnienia z dzieciństwa oraz kojarzą się z trwałością i bezpieczeństwem. Z łatwością można je dostosować zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci. Dzięki temu mamy pewność, że każdy znajdzie zabawkę idealną dla swojego maluszka. W naszym sklepie dostępne są zestawy drewnianych klocków w różnej ilości. Można z nich stworzyć nawet wielkie miasto - tylko wyobraźnia nas ogranicza!

Komentarze (0)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.