O mnie

Cześć! Witajcie! Mam na imię Izabela.
Chcecie dowiedzieć się skąd pomysł na klocki GRUMI? Opowiem Wam o tym...

Grumi

Od wielu lat pracuję z młodszymi dziećmi w szkole. Bawię się z nimi, uczę je, pomagam poznawać świat i samych siebie. Często obserwując maluchy zastanawiałam się - co jest najlepsze dla ich rozwoju? Jakie zabawy, jakie zabawki?

Przez moje ręce przeszło mnóstwo gier i zabawek. Zauważyłam, że bardzo często dzieci szybko się nudzą. A więc - które są najciekawsze, a jednocześnie mocno stymulujące dziecięcy rozwój?
Odpowiedź jest prosta. Najlepsze jest to, co najprostsze... Zrozumiałam to, gdy zobaczyłam zwykłe, prostokątne drewienko w naturalnym kolorze. Dostałam je od zaprzyjaźnionego stolarza. Zachęcił mnie do wykorzystania w pracy z dziećmi. Pomyślałam wówczas – czemu nie? Zawsze lubiłam sięgać po to, co nowe, eksperymentować, sprawdzać z dziećmi nowe rzeczy.

I wtedy przyszło jedno z moich największych zaskoczeń. Zobaczyłam, że moi mali uczniowie bawią się nieustannie tymi zwykłymi klockami. Na każdej przerwie, w każdym wolnym czasie, przed lekcjami, a nawet często po lekcjach. Byłam zdumiona, gdy niektórzy przychodzili wcześniej do szkoły, aby mieć czas na zabawę. Wielokrotnie pożyczali klocki do domu, robili kolejkę, zapisy. Było to bardzo zabawne, ale i ciekawe.

Coraz częściej wykorzystywałam klocki również podczas nauki – do budowania liter, sylab, wyrazów. Pomagały mi w nauce czytania i pisania, dziecięcej matematyce, rozmowach na różne tematy. Czasem z klocków robiliśmy ludziki, które odgrywały role w naszym klasowym mini teatrze. Ale przede wszystkim najlepiej sprawdzały się w zwykłej zabawie dziecięcej, a przede wszystkim w budowaniu.

Zauważyłam, że dzieci kochają te proste drewienka. Relaksują się przy nich, odpoczywają. Wtedy podjęłam decyzję – zamówię ich więcej. I dałam im nazwę, którą pomogły mi znaleźć dzieci - GRUMI. Wydała się nam przyjazna, ciepła, optymistyczna.

Potem poszło lawinowo. Pokazałam GRUMI innym nauczycielom w innych szkołach i przedszkolach. Wymyśliliśmy wspólnie sposoby na klockowe zabawy i naukę. GRUMI trafiły nawet do Ośrodka Terapii, gdzie pomagają dzieciom z różnymi trudnościami. Recenzje psychologów i pedagogów upewniły mnie w przekonaniu, że drewniane klocki GRUMI to zabawka rozwojowa, dobra i mądra. Jest wspaniała nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Nie ma tu limitu wieku. To zabawka dla wszystkich.

To historia klocków GRUMI i moja. Zapraszam Was do nas. Kolejne rozdziały tej opowieści możemy napisać RAZEM.

Grumi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.